Anhydryt w pomieszczeniach „mokrych” – czy można stosować wylewkę anhydrytową w łazience, pralni czy garażu?
18 maja 2018
Wylewka anhydrytowa – poznajemy właściwości nowoczesnej posadzki samopoziomującej
8 marca 2020
Pokaż wszystkie

Posadzki samopoziomujące w budownictwie z wielkiej płyty – czy to się opłaca?

Standardowo posadzki samopoziomujące kosztują więcej niż wylewki cementowe przeznaczone do samodzielnego poziomowania. To dlatego ich popularność w mieszkaniach z wielkiej płyty i starych domach, gdzie różnice w poziomie podłogi na przestrzeni całego lokalu mieszkalnego są wręcz drastyczne jest ograniczona. Dodatkowym problemem może być również nośność konstrukcji budynku, która nie pozwala na wykonanie tak grubej warstwy posadzki, która wyrównałaby wszystkie nierówności i pozwoliła wypoziomować podłogę w całym mieszkaniu. Alternatywą dla tradycyjnej posadzki samopoziomującej jest wylewka anhydrytowa.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa to stosunkowo nowe na polskim rynku rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać idealnie równą posadzkę o doskonałych parametrach użytkowych, i co najważniejsze mniejszej grubości niż tradycyjna wylewka cementowa. Mniejsza grubość wylewki samopoziomującej przekłada się na możliwość szybkiego, efektywnego i bezpiecznego poziomowania podłóg także w obiektach o ograniczonej nośności. Ale czy to rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniach z wielkiej płyty?

Standardowo wylewki samopoziomujące wykonujemy przede wszystkim w obiektach nowo wznoszonych. Jest to bowiem rozwiązanie, które dopiero od niedawna jest na naszym rynku i wciąż w pewnym sensie walczy o uznanie inwestorów. Posadzka anhydrytowa sprawdza się w wielu zastosowaniach. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby wykorzystać ją do wypoziomowania podłogi w mieszkaniu czy lokalu o dowolnym innym przeznaczeniu. Wylewka anhydrytowa doskonale sprawdzi się w lokalach, w których planujemy montaż instalacji ogrzewania podłogowego. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie idealnie równiej powierzchni pod system podłogowy, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości i odporności posadzki na pęknięcia i kruszenie się. Bardzo ważnym atutem wylewki anhydrytowej są również parametry przewodzenia ciepła. Jeśli więc planujesz kapitalny remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty lub starego domu, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś mógł skorzystać z doskonałych właściwości posadzki anhydrytowej. Jej zastosowanie pozwoli oszczędzić czas – podłoga wysycha nawet w 24 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *