O posadzkach


Wykorzystaj pełnię możliwości ogrzewania podłogowego

Choć posadzka anhydrytowa jest stosunkowo nową technologią, to jest coraz częściej stosowana w domach jednorodzinnych, ponieważ zapewnia największy komfort przy wykorzystaniu ogrzewania podłogowego. Gdy wybieramy wylewkę pod taki system cieplny, powinniśmy postawić na rozwiązanie, które doskonale przewodzi, a nie izoluje ciepło.

Mieszanka anhydrytowa ma ciekłą konsystencję, dzięki czemu dokładnie rozprowadza się po powierzchni, samopoziomuje i szczelnie otula instalację ogrzewania podłogowego, a także nie pozostawia pustek powietrznych. To powoduje, że anhydryt ogrzewa się o 50 % szybciej od cementu.


Mniejsze rachunki za ogrzewanie

Dzięki temu podłoga szybko się nagrzewa i oddaje więcej ciepła do pomieszczeń w domu przy ustawieniu kotła zaledwie na 28 stopni Celsjusza. Zwiększa to także wydajność dynamicznego sterowania ogrzewaniem i reagowania na zmiany temperatur np. gdy obniżamy temperaturę na noc lub podczas nieobecności domowników.

Dzięki temu ogrzewanie działa wydajniej, co zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię. To przekłada się na niższe koszty eksploatacji domu. Dlatego też technologia ta jest chętnie wybierana w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.


Idealnie równa powierzchnia

Posadzki anhydrytowe mają właściwości samopoziomujące, dzięki czemu zapewniają idealnie równą powierzchnię, co eliminuje konieczność wykonywania długich i żmudnych prac budowlanych np. szlifowania.

Wylewka anhydrytowa w przeciwieństwie do cementowej może być stosowana na dużych powierzchniach bez konieczności częstego dylatowania pośredniego.


Szybka realizacja to sprawniej ukończona budowa

Do jednej z największych zalet posadzki anhydrytowej należy także jej szybki czas schnięcia, którzy wynosi 24-48 godzin. Po kilku dniach można już kontynuować prace budowlane, co znacznie przyśpiesza proces ukończenia inwestycji.

W przypadku cementu na układanie podłogi trzeba czekać od 3 do 6 tygodni w zależności od panujących warunków atmosferycznych i grubości posadzki.


Gwarancja jakości i stałego składu

Wylewki anhydrytowe, które wykorzystujemy, dozowane są komputerowe, a ich skład jest pod stałą kontrolą. Dzięki temu inwestor ma pewność, że płaci za materiał, który zamawia. Nie ma także ryzyka popełnienia błędów wykonawczych, jak w przypadku dozowania mieszanek cementowych „na oko” bezpośrednio na budowie.

Posadzka anhydrytowa cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na pęknięcia, dzięki czemu nie trzeba jej dodatkowo zbroić. Można z powodzeniem stosować ją pod każdy rodzaj wykończenia podłogowego np. kamień, gres, płytki, drewno, wykładziny czy panele.


Doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Stosując posadzkę anhydrytową, wykorzystujemy cienką warstwę wylewki (nawet o grubości 35 mm). Jest to więc rozwiązanie najlepsze do nowoczesnych wnętrz z dużymi przeszkleniami, które są nisko osadzone.

Dodatkowo anhydryt charakteryzuje się mniejszą wagą niż cement, więc może być stosowany także na drewnianych stropach i na poddaszach.

Wylewki anhydrytowe nie powinny być narażone na działanie wilgoci, dlatego do pomieszczeń takich jak łazienki i garaże rekomendujemy zastosowanie izolacji podtynkowej.

Realizujemy wylewki anhydrytowe i gotowe płyty grzewcze na Śląsku oraz świadczymy usługi na terenie całego województwa.
parallax background

Zamów bezpłatną wycenę


570 066 005