Płynny styropian - Styrobeton


Płynny styropian - potocznie Styrobeton

Oferujemy Państwu wykonanie podkładów izolujących i wypełniających stosowanych pod wylewki i ogrzewanie podłogowe. Wylewki z płynnego styropianu (zwanego czasem omylnie styrobetonem) w powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne płyty styropianowe. Płynny styropian często stosowany jest jako warstwa izolująca - niwelująca nierówności stropów oraz tzw. „chudziaków”.

W zależności od zastosowanej klasy możemy osiągnąć współczynnik Lampda na poziomie aż 0,040! Nieco gorzej niż tradycyjny styropian? Pamiętaj, że skuteczność izolacji zależy w dużej mierze od jej ciągłości. Produkt, który oferujemy ma układany jest w formie płynnej dzięki czemu zachowujemy monolityczną strukturę bez żadnych mostków termicznych. Jeśli widziałeś kiedykolwiek jak układane są płyty styropianowe na posadzkach – wiesz jak bardzo są one poprzecinane i jak dużo pustych przestrzeni może między nimi powstawać.

Płynna konsystencja produktu umożliwia idealne wypełnienie wszystkich przestrzeni pomiędzy ciągami instalacyjnymi eliminując tym samym powstawanie mostków termicznych. Instalacje wod-kan, elektryczne czy przewody wentylacyjne zostaną szczelnie oblane, a pustki między nimi dokładnie wypełnione. Kolejną zaletą wysokiej płynności materiału jest uzyskanie prostych, wypoziomowanych powierzchni przegotowanych pod ułożenie ogrzewania podłogowego oraz zabudowanie kolejnych warstw podłogi. Korzyścią nie do przecenienia jest czas wykonania. Zdecydowana większość realizacji wykonywana jest przez nasze ekipy w jeden dzień roboczy. Kolejne etapy prac mogą być prowadzone już w kilka dni wykonaniu podkładu.

Wykonywane przez nas posadzki charakteryzują się stałymi parametrami oraz powtarzalną jakością. Nie pękają i nie kruszą się. Stanowią idealny podkład pod ogrzewanie podłogowe. Produkt charakteryzuje się niską masą co czyni z niego idealne rozwiązanie dla modernizowanych budynków oraz domów z drewnianymi stropami. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo również WYLEWKI ANHYDRYTOWE – idealne rozwiązanie do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym. Zapraszamy do kontaktu celem omówienia szczegółów i umówienia bezpłatnego spotkania na budowie celem dokonania niezbędnych pomiarów.


Styropian w Płynie - Elementy systemu



THERMO FLOOR to kompletny system w skład którego wchodzą:

Thermo-stop S
Thermo-stop to płynny materiał o właściwościach termoizolacyjnych na bazie granulatu lub regranulatu styropianowego, cementu, środka spieniającego i wody, wytwarzany za pomocą specjalistycznego mobilnego zestawu do produkcji i pompowania na miejscu budowy. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Produkt, dzięki bardzo dobrym właściwością termoizolacyjnym i akustycznym oraz ciekłej konsystencji najczęściej znajduje zastosowanie jako warstwa izolacyjna pod podkłady podłogowe. Właściwości płynne podkładu pozwalają na doskonałe wypełnienie pustek między przewodami instalacyjnymi, dzięki temu zminimalizowany zostaje efekt mostków termicznych oraz klawiszowania podłoża. Thermo-stop S ze względu na swój ciężar chętnie wykorzystywany jest jako warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów np. drewnianych konstrukcji stropów. Dodatkowo może być stosowany jako warstwa termoizolacyjna balkonów, tarasów, dachów płaskich, warstwa wypełniająca wokół fundamentów, basenów, przewodów ciepłowniczych, przestrzeni międzyrurowych itp.
Produkcja / logistyka
Thermo-stop S mieszany jest dopiero na miejscu przeznaczenia i dostarczany w każdej żądanej ilości w zależności od wielkości i potrzeb budowy. Wszystkie systemy przygotowania mieszanki są w pełni zautomatyzowane i sterowane komputerowo. Transport odbywa się za pomocą zestawu złożonego z ciągnika siodłowego i dwukomorowego silosa wraz z mieszalnikiem, wyposażonego we wszystkie akcesoria i podzespoły niezbędne do podania płynnego materiału na budowę. Waga całego zestawu to 30 t, a jego długość 14 m.
Przygotowanie podłoża
Z podłoża muszą być usunięte wszystkie zanieczyszczenia osłabiające przyczepność, takie jak tłuszcze, farby, pozostałości po masach tynkarskich, resztki styropianu, itp. Instalacje, które mogą wypłynąć na powierzchnię podkładu – przewody elektryczne, przewody instalacji C.O i wodno-kanalizacyjnej należy dokładnie przytwierdzić do podłoża. Należy również zwrócić szczególną uwagę na szczelność wykonanego podłoża.
Wykonanie posadzki
Wszystkie komponenty wymieszane w proporcjach zależnych od danej receptury układa się na przygotowanym podłożu równomiernie pod wcześniej wypoziomowanymi reperami. Po wylaniu masy należy ją wyrównać za pomocą łaty ściągającej. Temperatura otoczenia w trakcie wykonywania prac oraz przez następne 7 dni powinna wynosić od +5 do +30 ℃. Wykonaną powierzchnie w tym czasie należy chronić przed nadmierną utratą wilgoci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, aplikowanie kolejnej warstwy możliwe jest dopiero wtedy, kiedy spodnia warstwa umożliwia chodzenie.
Schnięcie
Thermo-stop S nie jest produktem przeznaczonym jako warstwa ostateczna i do czasu ułożenia kolejnej warstwy, należy zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas schnięcia mieszanki mogą pojawić się nieregularne rysy związane z naturalnym skurczem, jednak ze względu na rolę produktu w konstrukcji, nie stanowi to wady technicznej.
Środki bezpieczeństwa
Wyrób zawiera cement i ma odczyn alkaiczny. Należy chronić skórę i oczy. W przypadku zanieczyszczenia: oczy przemyć dużą ilością wody, skórę umyć wodą z mydłem. W razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza.

Zamów bezpłatną wycenę


570 066 005