Wylewka anhydrytowa Częstochowa

Kto wykonuje wylewki anhydrytowe w Częstochowie?

Wylewki anhydrytowe to coraz częściej wykonywany w Częstochowie rodzaj podkładu podłogowego, który ma za zadanie wyrównać podłoże, a także, w przypadku wylewania na instalację ogrzewania podłogowego, wypełnić wszelkie pustki przestrzenne oraz pełnić rolę jastrychu.

Posadzka anhydrytowa to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w dużych obiektach przemysłowych oraz w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach jedno- lub wielorodzinnych, mieszkaniach. To wylewka samopoziomująca anhydrytowa o płynnej konsystencji, dzięki czemu łatwo się rozprowadza, a po wyschnięciu, pozwala uzyskać gładką, równą powierzchnię. Sprawdzi się również jako wylewka na ogrzewanie podłogowe, ponieważ dzięki płynnej formie, dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny. Ponadto posadzka anhydrytowa jest elastyczna, nie podlega obkurczeniom, a także przewodzi ciepło o ok. 50% szybciej, niż tradycyjna posadzka cementowa.

Wylewki anhydrytowe na Śląsku są coraz popularniejszym rozwiązaniem również dzięki temu, że nie wymagają zbrojenia (chociaż można je wykonać) oraz są lżejsze, znajdują zastosowanie w przypadku stropu – nie obciążają go w tak dużym stopniu, jak inne metody wykonywania podkładu podłogowego.

A czy są jakieś wady posadzki anhydrytowej? Posiada ona stosunkowo małą odporność na ścieranie, dlatego, jeśli nie planujesz kładzenia na niej płytek, bądź innego wykończenia podłóg, nie sprawdzi się w przypadku intensywnie eksploatowanych pomieszczeń przemysłowych oraz gospodarczych. Ponadto anhydrytowa posadzka może ulegać zniszczeniu w wyniku działania wilgoci, dlatego, jeśli planujesz wylanie jej w kuchni, łazience lub w innym pomieszczeniu mokrym, konieczne będzie zastosowanie dodatkowej izolacji. A więc wylewka anhydrytowa w łazienkach, kuchniach jest możliwa, ale tylko, jeśli położona zostanie folia przeciwwilgociowa.

Nasza firma wykonuje posadzki anhydrytowe w Częstochowie, przy czym zauważamy wzmożone zainteresowanie tym rodzajem podłoża, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest szybsza realizacja prac, ponieważ już po kilku dniach od wylania posadzki można kontynuować prace budowlane. Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy podczas wykonywania anhydrytowej wylewki w Częstochowie, możesz mieć pewność, że zostanie zachowana wysoka jakość oraz stały skład – materiały, które wykorzystujemy, są dozowane komputerowo.

Posadzka anhydrytowa – zakres prac w Częstochowie

Posadzki anhydrytowe posiadają postać płynną, dzięki czemu mają właściwości samopoziomujące, łatwo się rozprowadzają. Nie oznacza to jednak, że same prace budowlane są proste w wykonaniu, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, a także doświadczenia i umiejętności. Pokrótce przedstawiamy, jak wykonujemy wylewkę anhydrytową w Częstochowie.

Na początku podłoże jest oczyszczane z kurzu, olejów, resztek farby i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zmniejszyć przyleganie wylewki. Na tym etapie konieczne jest także wypełnienie ubytków. Następnie wykonuje się dylatację obwodową, która oddziela wylewkę od ściany.

Kolejny krok to wylanie samopoziomującej wylewki anhydrytowej na odpowiednią, ustaloną wcześniej grubość. Zwykle masę rozprowadza się maszynowo, z wykorzystaniem sprzętu dozującego, zapewniającego stały, wysokiej jakości skład posadzki. Po wylaniu anhydrytu konieczne jest odpowietrzenie wylewki. Po przeprowadzeniu tych prac powinno się przez następne min. 48 godz. zachować odpowiednie warunki w zakresie temperatury, wilgotności powietrza.

Ile schnie wylewka anhydrytowa? Zaledwie 24-48 godzin, aczkolwiek po tym czasie konieczne jest wygrzewanie anhydrytu, jeśli jest on położony na ogrzewanie podłogowe. Polega to na włączeniu instalacji i ustawieniu odpowiedniej temperatury, która jest stopniowo zwiększana. Ma to na celu uzyskanie optymalnej wilgotności podłoża.

Natomiast szlifowanie anhydrytu w wielu przypadkach nie jest konieczne.

Ile kosztuje wylewka anhydrytowa w Częstochowie?

Ceny wylewek anhydrytowych w Częstochowie uzależnione są od grubości posadzki, wielkości powierzchni, a także rodzaju i klasy anhydrytu, jego wytrzymałości. Uśredniony koszt wylewki anhydrytowej w Częstochowie to 40 zł za 1 metr kwadratowy posadzki.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest dokładna cena wylewki anhydrytowej w Częstochowie, skorzystaj z naszego kalkulatora i poproś o wykonanie wyceny.

Wykonujemy wylewki anhydrytowe w Częstochowie i okolicach