Wylewka anhydrytowa Sosnowiec

Kiedy zdecydować się na wylewki anhydrytowe?

Kiedy zdecydować się na wylewki anhydrytowe? Jesteś na etapie remontu/budowy domu, mieszkania? Nasza firma wykona dla ciebie posadzki anhydrytowe w Sosnowcu. Jakie są ich zalety i wady, kiedy zalecamy wylewki samopoziomujące z anhydrytu?

Na początku należy wyjaśnić, co to jest wylewka anhydrytowa. To rodzaj zaprawy, która wiąże się w sposób bezskurczowy, a co za tym idzie, nie wymaga stosowania zbrojenia (choć, jeśli zaistnieje taka potrzeba z innych względów, ich wykonanie nie jest wykluczone).

Najczęściej można spotkać się z sytuacją, że wykorzystywana jest wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – ze względu na jej płynną konsystencję, szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny pomiędzy instalacjami, zapobiega powstawaniu pustek przestrzennych oraz ogranicza dylatację. Ponadto posadzka anhydrytowa bardzo dobrze przewodzi ciepło, o wiele szybciej, niż zaprawa cementowa, co generuje oszczędności na ogrzewaniu w trakcie użytkowania budynku.

Kiedy sprawdzi się anhydrytowa wylewka w Sosnowcu?

Ze względu na to, że jest to rozwiązanie uniwersalne, może być wykonana zarówno w domu jednorodzinnym, w budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych. Posadzka anhydrytowa umożliwia położenie na niej różnego rodzaju okładzin, zarówno terakoty, jak i kamienia naturalnego, czy parkietu i paneli. Natomiast, choć wylewka anhydrytowa może być wykonywana w łazienkach i innych pomieszczeniach mokrych, to należy zastosować wtedy dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. Powinno się unikać sytuacji, w których posadzka narażona jest na stałe działanie wody, ponieważ może wtedy niszczeć. Jeśli interesują cię wylewki anhydrytowe na Śląsku, w Sosnowcu, zgłoś się do nas, a my przedstawimy ci projekt prac oraz wyjaśnimy, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby to rozwiązanie się dobrze sprawdziło.

Wylewki anhydrytowe – cena w Sosnowcu. Ile kosztuje posadzka anhydrytowa na Śląsku?

Ceny wylewki anhydrytowej w Sosnowcu uzależnione są od rodzaju wykorzystywanej masy (jej wytrzymałości na ściskanie, zginanie, a także odporności na ścieranie), wymiarów powierzchni oraz od grubości samej posadzki. Takie prace najczęściej wycenia się indywidualnie, przy czym podaje się cenę wylewki anhydrytowej za 1m2.

Uśredniony koszt wylewki anhydrytowej w Sosnowcu to 35-40 zł za metr kwadratowy. Nasi klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen posadzki anhydrytowej, który udostępniamy na stronie i dowiedzieć się, jaka jest szacunkowa kwota prac. Zachęcamy również do wypełnienia formularza z prośbą o określenie dokładnej ceny wylewki anhydrytowej w Sosnowcu.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na posadzkę anhydrytową?

Coraz częściej właściciele domów decydują się na wylewki anhydrytowe w Sosnowcu, nie tylko wtedy, gdy podkład ten ma być stosowany na ogrzewanie podłogowe. Anhydrytowa posadzka schnie szybciej, niż cementowa, dzięki czemu prace budowlane sprawniej posuwają się do przodu.

To wylewka samopoziomująca anhydrytowa, łatwo się ją rozprowadza, po wyschnięciu jest równomierna, gładka, co również wpływa na przyśpieszenie budowy. Jednak ważne jest, aby masa była dozowana i wylewana maszynowa, co zapewnia wysoką jakość prac – w naszej firmie wykorzystujemy do tego najnowsze technologie.

Przygotowaliśmy też odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań, dzięki czemu łatwiej będzie ci zdecydować, czy chcesz zlecić wykonanie posadzki anhydrytowej w Sosnowcu.

Wylewka anhydrytowa – jaka grubość?

Posadzka anhydrytowa może osiągać grubość od 2 mm do 70 mm. Najczęściej jednak można spotkać się z tym, że:

  • grubość wylewki anhydrytowej bez ogrzewania podłogowego wynosi ok. 35 mm;
  • grubość wylewki anhydrytowej na ogrzewanie podłogowe wynosi ok. 55 mm.

Ile schnie wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa schnie od 24 do 48 godzin. W tym czasie należy jej zapewnić optymalne warunki jeśli chodzi o temperaturę, wilgotność, ponadto należy chronić ją przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przeciągami. Nie zaleca się przyśpieszania tego procesu za pomocą dmuchaw z ciepłym powietrzem.

Na czym polega wygrzewanie anhydrytu?

Wylewka na ogrzewanie podłogowe, po wyschnięciu, powinna zostać wygrzana – ma to na celu zapewnienie optymalnej wilgotności podkładu. Aby to zrobić, przez kilka dni stopniowo zwiększa się temperaturę ogrzewania podłogowego, aż do uzyskania odpowiedniej suchości.

Wykonujemy wylewki anhydrytowe w Sosnowcu i okolicach