Wylewka Anhydrytowa Oświęcim

Anhydryt – posadzki Oświęcim

Szukasz firmy, która wykona trwałe, wytrzymałe posadzki anhydrytowe w Oświęcimiu? Zgłoś się do nas! Do każdej realizacji, bez względu na to, czy jest to projekt wylewki anhydrytowej w domu jednorodzinnym w Oświęcimiu, czy w budynku użyteczności publicznej, podchodzimy z dużym zaangażowaniem. Wykonana przez nas posadzka anhydrytowa wyróżnia się wysoką jakością, a także niezmiennym składem, co jest możliwe dzięki temu, że masę dozujemy komputerowo.

Wylewka anhydrytowa to dobre rozwiązanie, gdy planujesz instalację ogrzewania podłogowego, ponieważ przewodzi ciepło szybciej o 50%, niż klasyczna posadzka cementowa. Ponadto ogranicza ilość wykonywanych dylatacji, nie wymaga stosowania zbrojeń oraz szczelnie wypełnia wszystkie pustki przestrzenne pomiędzy instalacjami. Posadzki anhydrytowe mogą zostać wykonane w każdym pomieszczeniu, aczkolwiek w przypadku kuchni, łazienki lub innych pokojów o zwiększonej wilgotności, w których podłoże narażone jest na stałe działanie wody, konieczne jest zastosowanie izolacji przeciwwilgociowej.

Aby anhydrytowa wylewka była trwała, wykonana w sposób precyzyjny i równomierny, konieczne jest zatrudnienie specjalistów. Nasza firma ma doświadczenie w takich pracach, od lat wykonuje posadzki anhydrytowe w Oświęcimiu. Zapewniamy sprawną realizację oraz wysoką jakość, dostarczamy sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia prac.

Posadzka anhydrytowa – zalety

W Oświęcimiu coraz częściej stawia się na anhydrytową posadzką, a powodów tego jest kilka. Jak sygnalizowaliśmy, wylewka na ogrzewania podłogowe z anhydrytu szybciej się nagrzewa, lepiej przewodzi ciepło niż ceramiczna, co prowadzi do zwiększenia wydajności instalacji grzewczej i tym samym, obniżenia rachunków. Wylewka anhydrytowa szybciej schnie, czas ten wynosi do 24 do 48 godzin, chociaż, od razu należy zaznaczyć, że konieczne jest utrzymanie odpowiednich warunków w zakresie temperatury, wilgotności, stopnia nasłonecznienia, dlatego rekomenduje się, aby proces ten kontrolowała specjalistyczna ekipa budowlana. Po kilku dniach można włączyć ogrzewanie podłogowe, celem wygrzewania posadzki. Wylewka samopoziomująca anhydrytowa jest w postaci płynnej, co sprawia, że szczelnie wypełnia wszelkie przestrzenie na etapie wylewania, ponadto tworzy naturalnie równą powierzchnię, która nie w każdym wypadku będzie wymagać szlifowania (najczęściej szlifowanie anhydrytu będzie wynikać z powstawania na jego powierzchni tzw. mleczka). Ponadto dzięki temu, że wylewka samopoziomująca pozwala na uzyskanie gładkiego, równego podłoża, mniej kleju zużywa się podczas układania płytek. Dzięki temu, że jest to bezskurczowy podkład podłogowy, nie wymaga wykonania dużej ilości dylatacji (w praktyce najczęściej stosuje się tylko dylatację obwodową, bez pośredniej). Elastyczność posadzki anhydrytowej sprawia, że zbrojenie nie jest potrzebne. To wszystko w znaczący sposób wpływa na przyśpieszenie prac. Na końcu warto wspomnieć o tym, że posadzka z anhydrytu jest stosunkowo lekka, powoduje mniejsze obciążenia, może być wylewana nawet podczas budowy/remontu stropu.

Wady posadzki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa, którą wykonujemy w Oświęcimiu oraz w innych miastach Śląska, ma kilka wad, z których warto zdawać sobie sprawę. Jednocześnie zaznaczamy, że dzięki naszej wiedzy oraz umiejętnościom, nie będą one stanowić problemu. Wylewka anhydrytowa w łazienkach oraz w innych pomieszczeniach mokrych wymaga zastosowania dodatkowej izolacji przeciwwilgociowej, ponieważ działanie wody będzie na nią niekorzystnie wpływać. Nie zaleca się też jej wykonywania na tarasach oraz balkonach, wtedy lepiej sprawdza się posadzka cementowa. Ponadto po około 3 tygodniach od wylania masy konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych prac, związanych ze szlifowaniem cienkiej warstwy mleczka anhydrytowego. Zabezpiecza ono posadzkę przez zbyt szybkim wysychaniem, jednak po całkowitym związaniu się masy, powinno się je usunąć.

Cena wylewki anhydrytowej w Oświęcimiu

Ceny wylewki anhydrytowej w Oświęcimiu wynoszą ok. 40 zł za metr kwadratowy. Musisz wiedzieć, że ostateczny koszt wylewki anhydrytowej uzależniony jest od jej grubości, powierzchni, na której realizowane są prace, a także od klasy wytrzymałości samego podkładu. Jeśli chcesz dokładnie wycenić tę usługę, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora cen posadzek anhydrytowych. Wystarczy, że podasz nam wskazane w formularzu dane, a my przygotujemy kosztorys i skontaktujemy się z tobą celem przedstawienia oferty.

Wykonujemy wylewki anhydrytowe w Oświęcimiu i okolicach