Posadzka grzewcza


HEAT FLOOR

Z myślą o inwestorach szukających kompleksowych rozwiązań objętych wieloletnią gwarancją przygotowaliśmy produkt o nazwie HEAT FLOOR. Do największych zalet tego rozwiązania poza wspomnianą już 10letnią gwarancją należą całościowe wykonanie, krótki czas realizacji i realne oszczędności. HEAT FLOOR to pakiet składający się na gotową posadzkę z systemem grzewczo-chłodzącym.

Finalnie klient otrzymuje kompleksowo wykonaną płytę anhydrytową gotową pod układanie wierzchniej warstwy jak panele, płytka, parkiet czy żywica. Warto zauważyć, że cały proces realizacji najczęściej zamyka się w 5 dniach. Tak! Już w 5 dni Twój dom może być w pełni wyposażony w układ ogrzewania podłogowego na warstwie izolacyjnej pokryty wylewką anhydrytową. Fakt, że ogrzewanie możemy uruchomić już po 7 dniach od wykonania posadzki znacznie skraca czas wygrzewu i przyśpiesza realizacje kolejnych etapów budowy.


Elementy systemuHEAT FLOOR to kompletny system podłogowy w skład którego wchodzą:

HYDROIZOLACJA
Izolacja przeciwwilgociowa wykonana z folii polietylenowej. Zadaniem hydroizolacji jest zabezpieczenie budynku przed przenikaniem wilgoci od gruntu dlatego szczególnie istotne jest dobre odizolowanie podłogi na parterze jeśli nie jest on podpiwniczony. Szczelnie ułożona folia polietylenowa doskonale odizolowuje dom nie dopuszczając do ingerencji wilgoci z zewnątrz.
TERMOIZOLACJA
Skuteczne odizolowanie domu od przenikania zimna z zewnątrz przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed utratą ciepła to główne zadania stawiane tej warstwie podłogi. HEATFLOOR to system oparty o płyty styropianowe o odpowiedniej gęstości dedykowane do zastosowań podłogowych.

Płyty układane są w kilku warstwach na tzw. zakładkę. Zastosowanie tej metody i zadbanie by płyty szczelnie do siebie dolegały pozwoli nam wyeliminować powstawanie tzw. mostków termicznych. Mimo, że grubość warstwy termoizolacyjnej może być wyznaczona z projektu budowlanego każdorazowo należy sprawdzić ten wymiar na budowie biorąc pod uwagę rodzaj zastosowanej finalnie okładziny, osadzenie drzwi wejściowych, okien balonowych i schodów.

W szczególnych sytuacjach, gdy różnice poziomów chudego betonu są znaczne zalecamy wstępne wyrównanie powierzchni przez zastosowanie wylewki z pianobetonu, która cechuje się dobrymi parametrami izolacyjnymi, właściwościami poziomującymi oraz ciągłością powierzchni bez łączeń, a więc i bez mostków termicznych. Wylewkę z pianobetonu polecamy również w sytuacji gdy ilość instalacji (centralnego ogrzewania, elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych, centralnego odkurzacza itp.) uniemożliwia dokładne ułożenie izolacji z płyt styropianowych.

Pobierz kartę techniczną pianobetonu
TAŚMA BRZEGOWA
Taśma brzegowa układana jest wzdłuż wszystkich ścian z którymi styczność będzie miała wylewka. Rolą taśmy brzegowej jest kompensowanie wydłużeń cieplnych wylewki. Rozgrzewająca się wylewka rozszerza się i brak taśmy dylatacyjnej przejmującej wydłużenia cieplne spowoduje popękanie wylewki i/lub ścian budynku. Dodatkowo taśma chroni przed przenikaniem ciepła i przenoszeniem dźwięków, a dołączony fartuch foliowy nie pozwala by płynna wylewka dostała się pod warstwę izolacji.
SYSTEM OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
Niskotemperaturowy system ogrzewania podłogowego to komfort, ekonomia, uniwersalność i estetyka w jednym. Układ rur wykorzystywany może być również do chłodzenia budynku (np. w połączeniu z pompą ciepła) co czyni go użytecznym zarówno w okresie grzewczym jak i w upalne dni.

By system pracował w najbardziej optymalny sposób i mógł być w pełni wykorzystany powinien być wykonany zgodnie z projektem. Dlaczego ogrzewanie podłogowe wypiera tradycyjne grzejniki? Między innymi ze względu na zapewnienie większego komfortu cieplnego, idealnemu dla człowieka rozkładowi temperatur w pomieszczeniu, równomiernemu dogrzaniu całego pomieszczenia oraz ekonomii działania. Wielu użytkowników szczególnie z problemami alergicznymi docenia niskotemperaturowe systemu ogrzewania za całkowite ograniczenie unoszenia kurzu. Brak grzejników to większa estetyka pomieszczenia. Zastosowanie ogrzewania podłogowego pozwala na dowolną aranżację pomieszczenia.

W systemie HEAT FLOOR zastosowaliśmy instalację ogrzewania podłogowego marki Kan-Therm.

Kan-Therm to doświadczony i uznany zarówno w Polsce jak i w Europie producent materiałów instalacyjnych cechujących się wysoką jakością i niezawodnością.

W skład kompletnego układu wchodzą rozdzielacze ogrzewania w przepływomierzami i zaworami odcinającymi osadzone w szafkach, rury z wkładka aluminiową PE-RT/Al/PE-RT lub PE-RT Blue Floor z osłoną antydyfuzyjną, elementy mocujące Tacker.

Pętle ogrzewania rozkładane są na metalizowanej folii kierującej ciepło w górę i stanowiącej jednocześnie warstwę rozdzielczą dla wykonywanej wylewki. Szczelnie połączony ekran zabezpiecza styropian przed dostaniem się pod niego płynnego jastrychu.

Pobierz kartę techniczną systemów ogrzewania Kan-Therm

By w pełni wykorzystać zalety ogrzewania/chłodzenia podłogowego należy pokryć je wylewką anhydrytową. W porównaniu z posadzką cementową charakteryzuje się ona dużo większą przewodnością cieplna i związaną z nią dynamiką działania. Ponad dwukrotnie szybsza reakcja na zmianę temperatury przekłada się na znacznie większy komfort użytkowania oraz wymierne oszczędności.

Wylewka anhydrytowa idealnie opływa rury grzewcze nie pozostawiając miejsca na przestrzenie powietrzne często występujące w półsuchych podkładach cementowych. Pustki powietrzne pełnią funkcję izolatora obniżającego sprawność systemu ogrzewania.
WYLEWKA AHYDRYTOWA
Wylewka anhydrytowa marki Knauf stanowi idealne uzupełnienie systemu ogrzewania podłogowego pozwalająca wykorzystać pełnię jego możliwości.

Poza wspomnianymi już zaletami wynikającymi z połączenia wylewki anhydrytowej z ogrzewaniem podłogowym jastrych Knauf cechuje się płynną konsystencja i właściwościami samopoziomującymi. Wykonana posadzka jest idealnie równa i gładka co znacznie ułatwia układanie warstwy wykańczającej. Wysoka elastyczność i wytrzymałość na zginanie i ściskanie sprawiają, że posadzka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia. Parametry wytrzymałościowe są kilkukrotnie wyższe niż w przypadku cementu. Wylewka dostarczana jest na budowę w postaci gotowej mieszanki o komputerowo dozowanych składnikach. Daje to gwarancję stałej, powtarzalnej receptury o kontrolowanej jakości.

Nie można zapomnieć również o małej grubości anhydrytu przekładającej się na znacznie niższą wagę gotowej posadzki. W przypadku wylewki anhydrytowej zastosowanej na ogrzewanie podłogowe wystarcza grubość 30mm posadzki ponad przewodami grzewczymi.

Zastosowanie anhydrytu korzystnie wpływa również na estetykę pomieszczenia. Ograniczona do minimum ilość dylatacji pozwala na wykonanie bardzo dużych pól posadzki – do 300m2 przy ogrzewaniu podłogowym.

Zalety kompleksowego rozwiązania:

Szczelna izolacja przeciwwilgociowa
Skuteczna termoizolacja
Indywidualnie dobrany system ogrzewania podłogowego z projektem wykonawczym i protokołem przeprowadzonej próby szczelności
Wysoko przewodząca ciepło wylewka anhydrytowa wraz z potwierdzeniem realizacji zamówienia
round-arrows

Kompleksowa usługa

time

Krótki czas realizacji

quality

Najwyższej jakości komponenty

warranty

Gwarancja

savings

Oszczędność

parallax background

Zamów bezpłatną wycenę!


533 100 221